„Narodowe Święto Niepodległości to święto budowania wspólnoty poprzez pamięć i szacunek do przeszłości, ale także integrowania polskiej wspólnoty narodowej na przyszłość."

11 listopada 1918 roku to niezwykle ważna data w historii Polski. Po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał wolność. 


Dnia 10 listopada Samorząd Uczniowski naszej szkoły przygotował uroczysty apel, by uczcić 105. rocznicę tego ważnego wydarzenia. Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości uświetnili swoją obecnością licznie przybyli rodzice. Akademia przeniosła nas w klimat zadumy i patriotycznej refleksji.
W zaprezentowanym montażu słowno-muzycznym uczniowie zwrócili się wdzięczną myślą ku naszym dziadkom i pradziadkom, wspomnieli, jak z patriotyzmu i entuzjazmu, z walki i idei wyłoniła się Polska. Wykonane przez nich piosenki i zaprezentowane utwory liryczne podkreślały, że miłość do kraju, jego historii, kultury i języka trwała i była przekazywana kolejnym pokoleniom; dzięki temu duch walki i marzenia o niepodległości były wciąż żywe,
a przywiązanie do ojczyzny nie słabło, pomimo piętrzących się trudności. Swym występem młodzież  uświadomiła, że mamy wielkie szczęście żyć w wolnym kraju, a upamiętnienie historycznych wydarzeń to bardzo istotna część edukacji. 
Akademię zwieńczyło radosne wykonanie piosenek patriotycznych przez całą społeczność szkolną.

Galeria zdjęć - zobacz tutaj

BIP

Office 365

Edziennik

OSE

Insta.Ling

JB Cookies

Fundacja Śnieżka

Notatnik klasy 4-8