Harmonogram na kilka tygodni do przodu

 1. Koniec roku 21 czerwca. Wszystkie osoby, które złożyły dokumenty do powiatu jasielskiego mają zwieź kopie świadectw do szkół. Te osoby, które powiedziały mi na lekcji wychowawczej mają skopiowane i dostaną razem ze świadectwem + osoby do Kleci.. Termin - proszę się zapoznać z kalendarzem w danej szkole.
 2. Osoby składające do szkół w powiecie dębickim mają oceny wprowadzone. Należy je sprawdzić i dać znać najpóźniej w poniedziałek 24 czerwca (mam do wprowadzenia około 200 liczb). W  poniedziałek gdzieś po 15:00 ja zamykam swój rozdział w systemie. Nie chce mi się później dzwonić aby mi odblokowali ponownie konto.
 3. 3 lipca są wyniki z egzaminu ósmoklasisty. Odbiór o godzinie 9:00 - ponownie osoby, które chciały kopie je dostaną. Powiat jasielski zawozi do szkoły. Powiat dębicki - ja wprowadzam wyniki. Terminy donoszenia kopi dokumentów to 8 lipca. UWAGA proszę kontrolować daty. Hasła i loginy każdy dostał - lub dostanie ze świadectwem. Podsumowanie, powiat dębicki nic nie robi (chyba, że jakaś szkoła sobie coś wymysli), powiat jasielski wozi dokumenty.
 4. 16 lipca o godzinie 10:00 jest publikacja list osób przyjętych. Bierzemy oryginały dokumentów i jedziemy do szkoły do której się dostaliśmy. Macie czas do 18 lipca.
 5. 19 lipca będzie ostateczne opublikowanie list przyjętych. Ta data ma kolosalne znaczenie z racji rozdziału powiatów jasielskiego i dębickiego. Może np. zaistnieć sytuacja, że ktoś się nie dostanie 16 lipca do wymarzonej szkoły ale 19 zwolni się miejsce - proszę wtedy reagować.
 6. Przypominam od tego roku nie mam możliwości zmiany hasła, zapomnicie - dzwonicie do swojej szkoły. Nie kontroluję nic w szkołach powiatu jasielskiego. Proszę sobie zrobić ściągę w kalendarzach - popatrzeć na strony naboru. 
 7. Gdyby ktoś coś chciał to jestem dostępny elektronicznie.

Jeszcze jeden kwiatek

W harmonogramie w powiecie jasielskim mamy "Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty lub możliwość przeniesienia wniosku o przyjęcie do innej szkoły ponadpodstawowej lub zmiana kolejności wybranych szkół." W dębickim obowiązuje to samo.

Zbiór informacji odnośnie naboru.

POWIAT DĘBICKI

Dla naszego powiatu ja dużo wprowadzam i informuję

Strona gdzie jest wszystko podane to: https://podkarpacie.edu.com.pl/kandydat  serwis aktywny  

 

POWIAT JASIELSKI

Od tego roku 2024 - powiat jasielski wprowadził swój system

Adres dla szkół Kołaczyce i Jasło

https://nabor.pcss.pl/powiatjasielski/szkolaponadpodstawowa/ 

Tutaj należy samemu założyć konto i samemu kontrolować  terminów (o tyle prosto, że terminy są dla obu powiatów są takie same), ale np. wprowadzanie ocen już samodzielnie.

 

 

Kalendarz dla całego województwa 

 1. Składanie podań od 13.05 do 14.06 do 15:00 tyko do szkoły z pierwszej pozycji 
 2. od 21 czerwca do 8 lipca wpisywanie ocen dla dębickiego oraz wyniku z egzaminu ja to robię, w jasielskim zanosicie kopie świadectw i kopię wyniku z egzaminu 
 3. 16 lipca 2024r do 12:00 zalogować się do systemu i sprawdzić gdzie się dostaliście
 4. Od 16 do 18 lipca do 14:00!!!! Oryginały świadectw i zaświadczeń z egzaminu należy dostarczyć do szkoły gdzie się dostaliście.
 5. 19 lipca podanie ostatecznej listy osób przyjętych
 6. UWAGA jeżeli się ktoś nie dostał, to teraz ma okazję szukać miejsc wolnych

 

UWAGA w związku z innym systemem dla szkół z naszego i jasielskiego powiatu krótki opis o różnicach!!

Osoby składające do szkół z naszego powiatu czyli Klecie, Pilzno, Dębica

Generalnie ja wprowadzam dane i kontroluję co się dzieje, mam wgląd do systemu. Jedziecie do szkoły zawieź podanie i oryginały dokumentów. 

Osoby składające do szkół z jasielskiego powiatu czyli Kołaczyce, Jasło

Sami zakładacie konto, zawozicie podanie, kopie dokumentów a potem oryginały. Sami kontrolujecie system. Ja nie mam wglądu.

Osoby, które wybrały np. szkołę w Kleciach i Kołaczycach

Wiązanka obu opcji. Ja kontroluję nasz powiat. Wy powiat Jasielski. W tej sytuacji musicie więcej kontrolować.

Inne ważne informacje:

 1. Badania lekarskie pytacie się w szkole kiedy i jakie trzeba (zawodówka + technika)
 2. Praktyki - pytacie się kto załatwia. Czy wy samodzielnie czy szkoła - to jest ważne!!!
 3. Czy są egzaminy do szkół muzycznych, sportowych, językowych - to Wy kontrolujecie!!

UWAGA

Proszę sobie zapisać hasło bo w tym roku trzeba dzwonić do szkoły pierwszego wyboru. A jak przyjdzie lipiec to może być nagle problem!

Pomoc z Vulcana - może się przydać w tym roku.

https://www.bazawiedzy.vulcan.edu.pl/bazawiedzy.php/wyszukaj/1/7/59/2/2/

 

Najważniejsze informację dot. rekrutacji, umieszczone na stronie internetowej  KO w Rzeszowie:

 

BIP

Office 365

Edziennik

OSE

Insta.Ling

Fundacja Śnieżka

Notatnik klasy 4-8