W poniedziałek 17 lipca budzimy się rano i sprawdzamy gdzie się dostaliśmy do szkoły. Potem świadectwo i wyniki egzaminu w dłoń i jedziemy do szkoły gdzie się dostaliśmy. Sugeruje zrobić to najpóźniej we wtorek.

Dla osób, które nie dostały się do szkoły marzeń sugeruje obserwować jeszcze elektroniczny nabór. 24 lipca będą szkoły wiedzieć ile osób przyjęły (są takie, które nie składają dokumentów). Czyli 24 lipca wejść i sprawdzić czy przypadkiem gdzieś nie ma wolnych miejsc - jeżeli komuś coś by nie odpowiadało to można jeszcze zmienić. Tylko en proces to już na własną rękę.

Zbiór informacji odnośnie naboru.

Strona gdzie jest wszystko podane to: https://podkarpacie.edu.com.pl/kandydat  na razie jest tylko jeden komunikat, ale ciekawy. 

Kalendarz (na czerwono to co jest na bieżąco):

  1. Wybór preferencji przez kandydatów, składanie wniosków przez kandydatów w szkołach pierwszego wyboru: 15.05.2023 – 16.06.2023 czyli do 16 czerwca podanie ma być w przyszłej szkole.
  2. Sprawdzić  czy oceny zostały wpisane poprawnie. Proszę to zrobić do czwartku do 12:00. Ostateczny termin piątek godzina 12:00. O godzinie 12:01 23 czerwca zamykam etap. Potem odkręcanie ocen może być kłopotliwe.
  3. Uwaga w tym tygodniu (23 czerwca 2023r.) nie zanosimy nigdzie dokumentów. Chyba, że ktoś jest niecierpliwy lub wie że się dostanie na 100%.
  4. Proszę sprawdzić 6,7 lub 8 lipca czy zostało wszystko dobrze wpisane. Ja zamykam mój system 9 lipca!!!
  5. Potwierdzenie woli podjęcia nauki poprzez dostarczenie oryginałów świadectw i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty: 17.07.2023 – 21.07.2023 tutaj raczej nie robimy wakacji na Hawajach. 17 Lipca pobudka i pewnie najpóźniej o godzinie 10:00 zalogować się trzeba do systemu i sprawdzić do jakiej szkoły się dostało. Zaplanować sobie tydzień tak aby we wtorek wszystkie dokumenty były na miejscu w szkole do której się dostaliście.

UWAGA 5 lipca zmieniono kalenadrium - można zmienić szkoły - czytać info na edzienniku

 

Najważniejsze informację dot. rekrutacji, umieszczone na stronie internetowej  KO w Rzeszowie:

https://www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/zarzadzenie-nr-1-2023-podkarpackiego-kuratora-oswiaty-z-dnia-30-stycznia-2023-r/

https://www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/wykaz-zawodow-wiedzy-artystycznych-i-sportowych-ustalony-przez-podkarpackiego-kuratora-oswiaty/

Informacje umieszczone na stronie internetowej Powiatu Dębickiego:

https://powiatdebicki.pl/dla-mieszkanca/edukacja/nabor-do-szkol-ponadpodstawowych

BIP

Office 365

Edziennik

OSE

Insta.Ling

Fundacja Śnieżka

Notatnik klasy 4-8