- Szczegóły
Zbliża się okres świąt a tym samym intensywnych działań w kuchniach. Spójrz przez ramię Mamy lub Babci co tam się robi a przy okazji skąd brane są przepisy.
- Szczegóły
W ramach realizowanego projektu czytelniczego 8 marca oddział przedszkolny odwiedziła Pani Beata- mama jednej dziewczynki. Przeczytała ona przedszkolakom bajkę pt. "Brzydkie kaczątko". Po wysłuchaniu, wychowawczyni zadała kilka pytań dotyczących wydarzeń w bajce i wyłoniono najbardziej uważnego słuchacza, którym został Ludwik.
- Szczegóły
Regulamin Szkolnego Konkursu Czytelniczego „Mistrz czytania” organizowanego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.
- Szczegóły
W ramach realizowanego w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zorganizowane zostały dwa szkolne konkursy literackie:
1) dla klas III - V - temat: "Mój opis przyrody"
2) dla klas VI - VIII - temat: "Moi bohaterowie - którzy z nich powinni się razem spotkać?"
- Szczegóły
Czytamy dzieciom
„Nikt nie rodzi się czytelnikiem,
czytelnika trzeba wychować…”
Nawyk czytania i zapał do książek trzeba kształtować w dzieciństwie, czytając dzieciom na głos. Dlatego też starsi uczniowie naszej szkoły czytają swoim młodszym kolegom.
8 lutego Łucja i Cecylia z klasy VII odwiedziły pierwszoklasistów – przeczytały im baśń H. Ch. Andersena pt. „Królowa Śniegu”.
- Szczegóły
Niektórzy sądzą, że lektury są nudne, a ich czytanie to strata czasu. Na pewno jednak nie twierdzą tak uczniowie młodszych klas naszej szkoły. Z wielkim zainteresowaniem słuchają oni książek czytanych przez nauczyciela (w klasie I), a w kolejnych klasach czytają je już samodzielnie.
- Szczegóły
Realizacja programu czytelniczego 2022/2023
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa szkoła wzbogaciła swój księgozbiór o wiele ciekawych pozycji książkowych, w tym z przedmiotów przyrodniczych. Aby zachęcić uczniów do korzystania z nowości czytelniczych przeprowadzono zajęcia pozalekcyjne z chemii i biologii, podczas których uczniowie klasy V i VI wykonali pokaz ciekawych doświadczeń.







