Niektórzy sądzą, że lektury są nudne, a ich czytanie to strata czasu. Na pewno jednak nie twierdzą tak uczniowie młodszych klas naszej szkoły. Z wielkim zainteresowaniem słuchają oni książek czytanych przez nauczyciela (w klasie I), a w kolejnych klasach czytają je już samodzielnie.
Chętnie wypowiadają się na ich temat, wykonują różne zadania, ćwiczenia związane z omawianymi lekturami. Ulubioną formą wyrażania swoich emocji po przeczytaniu ciekawych tekstów jest wykonywanie do nich ilustracji. Młodsi uczniowie robią to bardzo chętnie. Natomiast uczniowie klas starszych wykonują ciekawe projekty związane z lekturami. Działania plastyczne pomagają rozwijać kompetencje czytelnicze, które kształtują nawyk czytania również w dorosłym życiu.
Ilustracje do lektur wykonane przez uczniów klas I – IV

„Plan wojenny” – rysunki do lektury „Chłopcy z Placu Broni” wykonane przez uczniów klasy V

Projekt „Śladami Stasia i Nel” wykonany na podstawie lektury „W pustyni i w puszczy” przez uczniów klasy VI

Zdjęcia do projektu klasy szóstej można zobaczyć tutaj.







